Sjajna partija Lokosa u okvriu XVI kola i nova 3 boda

Sjajna partija Lokosa u okvriu XVI kola i nova 3 boda ostaju u Brčkom. U prepunoj dvorani Ekonomske škole, Lokosi su dočekali sjajnu ekipu Vogošće. Početak utakmice više je bio naklonjen gostima, koji već u 6. minuti imaju rezultat od 5:1 u svojim rukama i jasno pokazuju zašto su trećeplasirana ekipa u prvenstvu.

Ali Lokosi sa sigurnijom igrom u odbrani,dobrom realizacijom u napadu, stižu rezultat i do kraja prvog poluvremena rezultat je u egalu 13:13. Drugo poluvrijeme protiče u izjednačenoj igri obje ekipe, do 40. minute. Tada Lokosi, predvođeni sjajnim odbranama Mihajlovića i sigurnom igrom u napadu rezultat iz minute u minutu povećavaju u svoju korist gdje se u 54. minuti na semaforu već nalazilo nedostižnih +6, koje je bilo nedostižino za goste (26:20).

Na kraju RK Lokomotiva – RK Vogošća 28:27 (13:13)

Čestitamo našim Lokosima na ostvarenoj pobjedi, igri trudu i zalaganju. Čestiamo gostima na fer i korektnoj utakmici i želimo im sretan povratak kući i uspjeh u daljem nastavku prvenstva.

Hvala našoj publici koja je ponovo bila naš 8. igrač i podrška bez koje ova pobjeda ne bi bila ovako velika.