Pobjeda u prvoj utakmici pred domaćom publikom (Premijer liga BiH)

Večeras je dvorani Ekonomske škole u Brčkom odigrano 2. kolo Premijer lige BiH u rukometu. Naši rukometaši ugostili su ekipu MRK Goražde i ostvarili drugu pobjedu.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, te u prvih 10minuta našu odbranu hvatali na spavanju za vođstvo 2:5. Vrlo brzo pohvatali smo konce u našoj igri, te preko Inića uhvatili priključak. Par minuta se igralo gol za gol da bi naši igrači u par brzih napada uspjeli na odmor da odu sa rezultatom 13:11.

Drugo poluvrijemo ponovo bolje otvaraju gosti, što im donosi izjednačenje u 35 minuti. Na krilima večeras nepogrešivog Stefana Vukoje (12) stižemo do prednosti koju smo uspjeli zadržati do kraja za konačnih 29:25.

Ekipi Goražda sve čestitke na vrlo kvalitetnoj partiji. Već u srijedu gostujemo ekipi RK Vogošća Poljine Hils, aktuelnom viceprvaku BiH.