Pao je i šampion u hramu rukometa

U okviru XII kola Premijer lige BiH Lokomotiva je ugostila aktuelnog šampiona BiH Izviđač iz Ljubuškog.

Početak utakmice protekao je u igri gol za gol, obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali bez veće rezultatske prednosti od jednog gola. Bilo je to poluvrijeme koje je odlikovalo čvrstom odbranom na obje strane i golmanskim bravurama koje je završeno u izjednačenoj borbi 15:15.

Drugo poluvrijeme Lokosi pojačavaju tempo, ali iskusna ekipa Izviđača nije dozvoljavala mašinovođama da preuzmu inicjativu do samog finiša meča. Otpor Ljubušaka potpuno je slomljen u poslednjih 5 minuta meča kada Lokosi sa igračem manje uspjevaju sa 2 brza gola povećati prednost na 3 gola razlike kada je sve bilo jasno.

Poslednjih minuta meča Lokomotiva rasterećeno ulazi sa +4 kada je već počeo opšte slavlje na klupi Ljubomora Filipovića, ali i na tribinama.

Za kraj
RK LOKOMOTIVA – RK IZVIĐAČ 30:28 (15:15)

Čestitamo našim Lokosima na sjajnoj igri, ostvarenoj pobjedi ,trudu i zalaganju.

Čestitamo i gostima na fer i korektnoj igri.
Želimo im sretan povratak kući i dosta uspjeha u narednom kolu.

Hvala našoj publici koja je kao i uvijek ostavila svoje grlo i dlanove u dvorani, bila naš 8. igrač i pokazala da imamo najbolju publiku u Premijer ligi 💙🤾🏻‍♂️🤾🏻‍♂️🤾🏻‍♂️