Nova pobjeda Lokosa i nova 3 boda protiv Sloge iz Doboja

U okviru XIX kola ugostili smo ekipu Sloge iz Doboja. Početak utakmice bio je naklonjen gostima, koji su već u 4. minuti imali prednost od 2 gola razlike bez primljenog gola. Tu prenost su držali do 8.minute.

Ali naše mašinovođe ubacuju u veću brzinu, čvršćom odbranom, brzim polukontrama u 14.minuti okreću rezultat u svoju korost. Od 19.do 25.minute Lokosi prave sjajnu seriju od 6:0 i rezultat je 14:6,međutim gosti jako sigurni i iskusni, ne dozvoljavaju poletnim mašinovođama da se “odvoje”, te uzvraćaju istom mjerom i rezultat poluvremena ostaje na 14:14.

Drugo poluvrijeme Lokosi ulaze još ozbiljnije, na stratu prave seriju 3:0 i ponovo imaju rezultat u svojim rukama. Prednost Lokomotive se povećavala konstantno i ni u jednom momentu drugog poluvremena pobjeda nije dolazila u pitanje.

Na kraju RK Lokomotiva – RK Sloga 31:23 (14:14)

Čestitamo našim Lokosima na odličnoj igri, maksimalnom zalaganju i ostvarenoj pobjedi.

Čestitamo ekipi Sloge na fer i korektnoj igri, kao i brzom oporavku igrača Ristović Gorana.
Želimo im dosta sreće i uspjeha u daljem nastavku prvenstva

Hvala našoj publici koja je ponovo bila dio jedne lijepe priče i pobjede koja je upisana u klupskoj arhivi. Ponovo ste bili naš 8. igrač i dokazali da imamo najbolju publiku!