Plasman u polufinale Kupa RS protiv ekipe Slavije

U dvorani ekonomske škole u Brčkom, u četvrtfinalnom susretu Kupa Republike Srpske, sinoć su se sastali domaća ekipa RK Lokomotiva iz Brčkog, trenutno prvoplasirani tim Prve lige RS, i premijerligaška ekipa Slavija iz Istočnog Sarajeva. U veoma uzbudljivom i kvalitetnom meču pobjedu su izvojevali momci u plavim dresovima.

Utakmica za polufinale!

Otvaranje utakmice proteklo je u veoma kvalitetnoj igri u odbrani u obe ekipe tako  je u 6 minutu rezultat na semaforu pokazivao 0:0 . Poveli su domaći u 7 minutu golom kapitena Đurkića i od tada zadrzali prednost cijelo prvo poluvrijeme na odmor se odlazi rezultatom 14:12.

Dejan Mihajlović

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti te u 38 minuti dolaze do prvog vođstva 15:16 no domaći se ne predaju utakmica ulazi u egal,igralo se gol za gol sve do 55 minuta kad domaći odlaze na plus 4 rezultat na semaforu pokazuje 28:24, i pored negativnog rezultata “sokolovi” se ne predaju i do samog kraja atakuju na gol domaćih no sa par bravuroznih odbrana golmana domaćih Mihajlovića ekipa iz Brčkog sacuvala je prednost za konačnih 29:27.

Treba istaći da su domaći promašili 4 penala odnosno da ih je u tome spriječio veoma dobri golman gostiju Močević.

Pavle Petrović

Za konačnih 29:27!

Kod domaćina se istakao Petrović sa 8, Duvnjak sa 6 postignutih golova te povratniku u ekipu Šarenac Goran koji je u maniru pravog lidera vodio ovu mladu ekipu Lokomotive do polufinala Kupa RS, kod gostiju veoma dobar u svom debiju bio je bivši reprezentativac BIH Duško Čelica.

Loš utisak sa ove utakmice po sve prisutne u dvorani ostavila je teška povreda gostujućeg igrača Bojana Kovačevića.